طرح ها و برنامه های کلان مؤسسه

مؤسسه مطالعات و پژوهشهای تجارت جهاني گوهريان، با عنایت به رسالتش در توسعه دانش تجارت جهانی در کشور، پنج طرح و برنامه اساسی را در دستور کار خود دارد که بطور کلی حوزه تجارت ، به معنای اخص کلمه، و حوزه گردشگری را به عنوان تجارتی پاک و با کمترین آلودگی محیط زیست و بیشترین ارزش افزوده، و اقتصاد را به جهت اهمیت آن در دو حوزه اخیر؛ دربرمی‌گیرند. طرح‌های مذکور در مجموع دو محور اصلی تجارت، یعنی تجارت کالا و تجارت خدمات را که در عین حال وجوه اشتراکی نیز با یکدیگر دارند، بطور کامل پوشش می‌دهند. این طرح‌ها و برنامه‌ها ضمن دارا بودن ابعاد پژوهشی، دارای جنبه آموزشی برای تصمیم گیرندگان و دست اندرکاران تجارت و نیز دانشجویان رشته های مرتبط هستند. از آنجا که بسیاری از مباحث مورد توجه در طرح‌ها و برنامه‌های فوق فاقد پیشینه علمی لازم در داخل کشور می‌باشند، لذا مؤسسه در گام نخست خود را ناگزیر از آن دید که علاوه بر تألیف، کتاب‌هایی را در حیطه‌های بسیار جدید و نو در عرصه تجارت جهانی، گردشگری بین‌المللی و اقتصاد به فارسی برگرداند و در اختیار جامعه علمی و مسئولان اجرائی قرار دهد.
عناوین پنج طرح و برنامه مورد بحث عبارتنـد از: طرح تدوین، تالیف، ترجمه مجموعه تجارت در هزاره سوم (  شامل ۱۳ جلد ) ، طرح تدوین، تالیف، ترجمه مجموعه تجارت جهانی (  شامل ۲۵ جلد ) ، طرح تدوین، تالیف، ترجمه مجموعه دایره المعارف بزرگ صادرات (  شامل ۲۵ جلد ) ، طرح تدوین، تالیف، ترجمه مجموعه دایره المعارف بزرگ گردشگری (  شامل ۱۰ جلد ). دو طرح نخست بیش از هر هدف دیگری بستر سازی علمی در کشور را به منظور ارتقای تجارت امروزی و متناسب با الزامات و شرایط جدید جهانی مد نظر دارند که سنگ بنای هر حرکت رو به جلو در این حوزه محسوب می‌شوند.
نتایج ملموس طرح‌های پژوهشی انجام شده و در حال اجرا می‌تواند نشانگر وجود ظرفیت‌های گسترده اقتصادی و در عین حال علمی، در کنار میراث غنی فرهنگی- سنتی کشور باشد که به سهم خود به برنامه‌های پیشنهادی جذابیت بیشتری در اجرا خواهد بخشید.

">
SWITCH THE LANGUAGE
ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید